Jak zrobić złoty kolor

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zrobić złoty kolor, to trafiłeś we właściwe miejsce. Jeśli kiedykolwiek chciałeś stworzyć obraz, który jest bogaty i luksusowy, złoty odcień jest idealnym wyborem. Istnieje jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas mieszania kolorów podstawowych w celu uzyskania pożądanego odcienia. Po pierwsze, pamiętaj, że powinieneś dodawać barwnik spożywczy powoli, ponieważ zbyt duża ilość może sprawić, że ostateczny kolor będzie trudny do osiągnięcia. Na szczęście istnieją pewne złote receptury farb, które Wilton stworzył, które są łatwe do naśladowania.

Kolor złota może wyglądać dużo inaczej na ekranach komputerów niż na fizycznym płótnie. To jest ponieważ cyfrowe ekrany używają podświetlonego efektu, który sprawia, że pojawiają się jaśniejsze. Dodatkowo, dodanie bieli do koloru spowoduje dodanie bieli do odcienia. Również, jasność wpłynie na odcień złota. W przeciwieństwie do tego, jak farba wyschnie, złoty kolor nie będzie blaknąć lub włączyć ciemniejszy. Jeśli nie jesteś pewien, jaki kolor użyć, sprawdź niektóre z porad i wskazówek poniżej.

Używanie czarnej i czerwonej farby do tworzenia ciepłego odcienia bordo da ci złoty kolor. Możesz również użyć żółtej, brązowej i czerwonej farby, aby uzyskać jasny złoty kolor. Jeśli jednak szukasz subtelnego złotego koloru, możesz zmieszać odrobinę bieli ze swoją złotą farbą, aby uczynić ją bardziej wyciszoną. Jednak ważne jest, aby uważać, aby nie przesadzić, ponieważ nadmierne rozcieńczenie spowoduje, że kolor będzie zbyt dull.

Po tym, jak zrobisz swój kolor bazowy, będziesz chciał dodać inny odcień. Podczas gdy to da Ci ciepły złoty odcień, możesz również eksperymentować z chłodniejszymi tonami, dodając więcej żółtego lub pomarańczowego do mieszanki. Chodzi o to, aby ton był lżejszy niż oryginalny odcień, co pomoże mu wyglądać bliżej prawdziwego złota. Jeśli chcesz zrobić własny złoty odcień, możesz kupić trochę farby i ćwiczyć, aż uzyskasz pożądany efekt.

Istnieje kilka sposobów na uzyskanie złotego odcienia, a mieszanie dwóch lub trzech z nich zapewni, że uzyskasz dokładny ton, którego szukasz. Możesz również mieszać żółty i czerwony, aby uzyskać różne odcienie złota. Na przykład, czerwony i niebieski razem tworzą brązowo-złoty odcień, podczas gdy czerwony i żółty tworzą głęboki miedziany kolor złota. Żółty doda również iskry do koloru złota. To tylko kilka z różnych opcji podczas mieszania kolorów farby.

Metaliczne farby są świetną opcją, gdy szukasz złotego koloru wykończenia. Zawierają one pigmenty metalowe i charakterystyczny połysk. Farby metaliczne mogą być drogie, ale wyniki będą tego warte, jeśli pracujesz nad specjalnym projektem. Ten rodzaj farby doda bardziej luksusowy dotyk do twojej pracy. Możesz również eksperymentować z użyciem złotego proszku lusterkowego, aby uzyskać metalicznie wyglądające wykończenie farby.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane