Jak zrobić monitor do laptopa

Jeśli szukasz sposobów na rozszerzenie pulpitu laptopa, to ten tutorial jest dla Ciebie. Postępując zgodnie z tymi instrukcjami, możesz rozszerzyć pulpit głównego laptopa na drugi ekran. Możesz nawet dostosować położenie drugiego ekranu, aby dopasować go do ekranu głównego laptopa. Gdy masz już drugi monitor, możesz po prostu przenieść główny ekran w bardziej dogodne miejsce. Możesz chcieć dostosować rozdzielczość na drugim monitorze, jak również.

Aby użyć laptopa jako monitora, będziesz musiał podłączyć odpowiedni kabel wyświetlacza do laptopa. Połączenie może mieć postać HDMI, mini-DisplayPort lub DisplayPort. Niektóre laptopy są również wyposażone w stację dokującą, której można użyć do podłączenia do monitora. Podłącz laptopa do monitora i otwórz menu Ustawienia. Kliknij prawym przyciskiem myszy ustawienia wyświetlania, aby przełączyć się między trybem normalnym a poziomym. Innym skrótem jest klawisz Windows + P.

Możesz również użyć drugiego ekranu na laptopie, aby zobaczyć wyświetlacz innego komputera. Na przykład, jeśli jesteś zapalonym graczem lub pracujesz w ruchliwym biurze, możesz potrzebować dodatkowego monitora do swoich zadań. Dodanie drugiego ekranu pozwoli Ci kontynuować granie w ulubione gry podczas pracy przy biurku. Alternatywnie, jeśli chcesz grać w tę samą grę na dwóch oddzielnych ekranach, możesz nawet podłączyć dwa zewnętrzne wyświetlacze do laptopa.

Podłączenie laptopa do monitora jest tak proste, jak połączenie obu za pomocą kabla HDMI. Można je kupić w internecie. Po stronie Windows kabel HDMI jest bardzo prosty. Możesz użyć adaptera lub konwertera, aby połączyć dwa. Po podłączeniu obu części, można dostosować ustawienia na monitorze. Możesz zmienić rozdzielczość, orientację i rozmiar tekstu, wśród innych ustawień. Możesz użyć adaptera wideo, jeśli masz wiele wyświetlaczy.

Aby podłączyć dwa różne wyświetlacze na laptopie, najpierw wybierz ekran, którego chcesz użyć jako głównego wyświetlacza. Na tym ekranie powinieneś zobaczyć dwa oddzielne wyświetlacze, z głównym wyświetlaczem jako białą zakładką. Upewnij się, że odznaczasz opcję Mirror Displays. Następnie przesuń pasek menu tam, gdzie chcesz, przeciągając go po ekranie. Jeśli chcesz, możesz zmienić główny wyświetlacz, przeciągając prostokąt w inne miejsce.

Gdy już wybrałeś ekran laptopa i sparowałeś go z monitorem laptopa, czas rozważyć rozdzielczość. Ekran o wysokiej rozdzielczości jest lepszy dla osób, które chcą grać w gry wideo. Zapewnia on również więcej miejsca, ale wykorzystuje też większą moc przetwarzania grafiki. Należy również pamiętać, że większy ekran będzie również zużywał więcej czasu pracy na baterii. Ponadto zmniejszy to żywotność baterii w laptopie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane