Jak zrobić domowy nawilżacz powietrza

Aby zrobić własny domowy nawilżacz, będziesz potrzebował małej plastikowej butelki, wentylatora i jakiegoś chłonnego materiału. Mokry ręcznik może być użyty jako nawilżacz. Inne możliwości to użycie wentylatora nawilżającego. Domowej roboty nawilżacz nie musi wyglądać głupio. Aby uczynić go bardziej praktycznym, możesz użyć wody destylowanej. Tylko upewnij się, że używasz wody destylowanej, aby uniknąć nagromadzenia minerałów w jednostce mgły.

Jeśli spędzasz większość czasu w kuchni lub pobliskim pokoju, możesz również spróbować pieca lub czajnika, aby uzyskać więcej wilgoci. Wypełniona wodą miska ceramiczna może być umieszczona przed nieelektrycznym grzejnikiem, aby wchłonąć ciepło i dodać wilgoć do powietrza. Ceramiczna miska, która zawiera wodę, będzie parować z czasem, ale może nie być praktyczna w pokoju bez światła słonecznego. Jeśli mieszkasz w suchym klimacie, możesz również umieścić miskę wypełnioną wodą na kratkach podłogi grzewczej.

Inną niedrogą metodą jest użycie otwartej miski wypełnionej wodą i umieszczenie jej na odpowietrzniku grzejnika. To stworzy naturalny nawilżacz i pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Miska będzie gorąca i parowanie zwiększy wilgotność w powietrzu. Pomoże to również wodzie naturalnie się schłodzić. Są to zarówno opłacalne, jak i skuteczne sposoby na wykonanie domowego nawilżacza. Więc następnym razem, gdy poczujesz, że Twój dom staje się zbyt suchy, spróbuj zrobić domowy nawilżacz. Możesz użyć niedrogich materiałów wielokrotnego użytku, a nawet metalowej miski.

Możesz również dodać wilgoci do swojego domu za pomocą nawilżacza gąbkowego. Umieść nawilżacz gąbki strategicznie wokół domu, blisko okien i w pobliżu rejestrów ciepła. Pamiętaj, aby nie umieszczać go w pobliżu gniazdek elektrycznych lub w pobliżu małych dzieci, lub może być w pozycji, w której może je spalić. Istnieje również wiele innych sposobów na dodanie wilgoci do domu. Jedyną rzeczą, na którą musisz uważać, jest to, że nie chcesz go w pobliżu żadnych źródeł energii elektrycznej lub wody, więc nie zapomnij podjąć środków ostrożności!

Jednym ze sposobów mierzenia poziomu wilgotności w pokoju jest użycie kostki lodu jako wskaźnika. Umieść kostkę lodu w szklance i zobacz, ile wilgoci z niej kapie. Jeśli kostka lodu nie kapie, powietrze jest zbyt suche. Ta metoda będzie działać dla każdego pomieszczenia w Twoim domu. Jest również wygodna, jeśli masz wiele nawilżaczy, ponieważ jest łatwa w użyciu i może być używana regularnie.

Inna prosta metoda nawilżania w domu to użycie wazonów lub misek z wodą umieszczonych strategicznie w twoim domu. Możesz również umieścić kilka gąbek na parapetach. Umieść te przedmioty w pobliżu źródła powietrza, takiego jak Twoja sypialnia, tak aby wchłaniały wilgoć z powietrza. Domowy nawilżacz może być również wykonany z wazonów na kwiaty. Ta metoda pomoże utrzymać wilgoć w Twoim domu podczas kwitnienia kwiatów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane