Jak wzmocnić tożsamość pracowników z firmą? Postaw na medale okolicznościowe

medale emaliowane na zamówienie od MCC Medale

Pracownik, który czuje się związany z firmą, jest efektywny, a także w większym stopniu przyczynia się do popularyzacji marki. Dlatego też warto dbać o pracowników, nie tylko poprzez zapewnienie im dodatkowych benefitów pozapłacowych czy premii pieniężnych. Doskonałym rozwiązaniem będzie przyznawanie medali okolicznościowych, a także zapewnienie każdemu pracownikowi przypinki, dzięki której w lepszy sposób będzie mógł on identyfikować się z zakładem pracy.

Dlaczego tożsamość pracowników z firmą jest tak ważna?

Powszechnie wiadomo, że dobry pracownik jest przede wszystkim zaangażowany w wykonywanie swoich codziennych obowiązków. Najczęściej są to osoby, które posiadają stosunkowo długi staż pracy w konkretnym zakładzie, którego warto są im bliskie. Obecnie firmy w coraz większym stopniu borykają się z problemem rotacji pracowników – ta, choć nieunikniona, powinna pozostać na stosunkowo niskim poziomie. Przedsiębiorstwa, w których panuje pewna stałość zatrudnienia, ponoszą niższe koszty, a jednocześnie mają większą szansę na to, by zaistnieć na rynku. Dlatego też bardzo istotne jest budowanie tożsamości pracownika z firmą. Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie – wystarczy tylko odpowiednio doceniać wysiłek i trud osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie, na przykład wręczając im medale okolicznościowe dla najlepszych czy z najdłuższym stażem pracy.

Jakie medale okolicznościowe wybrać?

Każda firma tworzy nieco inną kulturę wręczania medali okolicznościowych. W niektórych przedsiębiorstwach tradycją stało się przyznawanie ich najlepszym pracownikom, którzy osiągają wysokie wyniki. W innych medale otrzymują osoby, które przechodzą na emeryturę bądź posiadają konkretny staż pracy w firmie. Bez względu na to, jakie zasady zostaną przyjęte, warto zadbać przede wszystkim o jakość nagród, które trafią do pracowników. Nie mogą być to krążki pochodzące z produkcji masowej – są one nie tylko nietrwałe, lecz również nie prezentują się zbyt okazale. Lepszym wyborem będą więc medale wykonane na zamówienie, przygotowywane zgodnie z ponad 400-letnią tradycją polskiej sztuki odlewniczej. Krążki można zaprojektować we własnym zakresie, uwzględniając przede wszystkim swoje wymagania i potrzeby. Warto wybrać opcję personalizacji, dzięki której na medalu zostanie przedstawione imię i nazwisko obdarowanego. Tego typu nagroda to piękna pamiątka na długie lata, która z pewnością pomoże wzmacniać poczucie tożsamości z firmą. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż oferowanie pracownikom nagród, mających charakter wyłącznie czasowy.

Przypinki dla każdego pracownika

Medale mogą trafić wyłącznie do osób zasłużonych, które posiadają na swoim koncie konkretne osiągnięcia – taka jest właśnie idea tej nagrody. JNiemniej jednak każdy pracownik, bez względu na to, jak długi posiada staż, powinien otrzymać przypinkę z logo i nazwą firmy. Przypinki reklamowe zwyczajowo wręczane są nowym pracownikom, natomiast kulturę ich noszenia powinna we własnym zakresie określić każda organizacja. W większości firm istnieje obowiązek dopinania ich do odzieży na przykład w czasie spotkań służbowych czy delegacji. Pinsy pracownicy mogą też nosić na co dzień, jako element biurowego stroju. Te niewielkich rozmiarów akcesorium pomaga budować poczucie przywiązania do firmy, a jednocześnie nie jest zbyt narzucającą się ozdobą. Warto wspomnieć też o atrakcyjnej cenie, która sprawia, że przypinki reklamowe mogą zamówić także właściciele firm z ograniczonym budżetem reklamowym. Chcąc zdobyć renomę, należy bowiem skupić się nie tylko na kliencie, lecz również na pracowniku. Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane