Filtracja oleju hydraulicznego – co warto wiedzieć?

Filtracja oleju hydraulicznego

Takie czynniki jak temperatura, cząsteczki metali, tlen czy woda sprawiają, że w oleju zachodzą różne reakcje chemiczne (m.in.) utlenianie, które wpływają na zmniejszenie jego jakości. Aby tego zapobiec i wydłużyć żywotność oleju, warto zdecydować się na proces filtracji. Firma Olbromski świadczy usługi tego typu na najwyższym poziomie. 

Dlaczego oleje hydrauliczne ulegają zanieczyszczeniu? 

Olej hydrauliczny może zostać zanieczyszczony przez różne czynniki pochodzące z zewnątrz, a także po prostu w wyniku starzenia się substancji czy pewnego tarcia. Warto zaznaczyć, że najczęściej zanieczyszczenia wiążą się z:

  • pyłem pochodzącym z otoczenia, 
  • zanieczyszczeniami związanymi z przebiegiem procesu produkcji (np. pył z cementu czy popiołu),
  • zanieczyszczenia związane z montażem, czy remontem. 

Ponadto pewne rodzaje zanieczyszczeń, powstają we wnętrzu układów olejowych. Mowa tutaj o cząsteczkach związanych z korozją, cząstkami metalicznymi, które tworzą się w momencie eksploatacji danego urządzenia, a także cząsteczki lakiernicze powłoki. 

Filtrowanie oleju – na czym polega?

Najróżniejsze maszyny są wyposażone w specjalne systemy smarowania, które są odpowiedzialne za zmniejszanie skutków tarcia w trakcie pracy poszczególnych maszyn.

Jak już wspomniano wcześniej, normalnym zjawiskiem jest przedostawanie się różnych zanieczyszczeń do olejów. Mogą się one wiązać z niewłaściwym użytkowaniem czy też nieszczelnością. Zwykle, aby polepszyć jakość oleju po prostu się go wymienia. Jednak jest to dość kosztowne, a także nie ekologiczne, ponieważ w ten sposób tworzą się osady trudne do oczyszczenia. Firma Olbromski zajmuje się profesjonalną filtracją oleju hydraulicznego, dzięki której jego częsta wymiana nie jest konieczna. 

Sprawdź też: olej hydrauliczny jak mleko

Przedsiębiorstwo ma duże doświadczenie w temacie filtracji olejów. W swojej pracy stosuje ona najnowocześniejsze filtry wysokiej jakości, dzięki czemu można mieć pewność, że większość zanieczyszczeń zostanie usunięta, a żywotność środków stosowanych do smarowania znacznie wzrośnie. 

Systemy filtrowania oleju KLEENOIL

W swojej pracy firma Olbromski stosuje bardzo zaawansowane technologie takie jak specjalny system filtracji KLEENOIL. Dzięki niemu żywotność olejów hydraulicznych wzrasta kilkukrotnie!

Dużą zaletą jest to, że filtry wykorzystywane w tej technologii nie wchłaniają żadnych dodatków uszlachetniających obecnych w olejach, dzięki czemu smary są wciąż skuteczne. Takie działanie pozwala uzyskać spore oszczędności, a olej będzie w tak samo dobrym stanie przez bardzo długi czas. 

Zobacz też: opiłki w oleju

Filtrowanie oleju hydraulicznego odbywa się przy wykorzystaniu specjalnych systemów by – pass, które można łączyć z układami smarowania. Filtruj one tylko niewielkie części cieczy, dzięki czemu płyn pracuje nieustannie i nie odczuwa się żadnych różnić w jego ciśnieniu. 

Warto skorzystać z usług firmy Olbromski niezależnie do tego o jaki typ pojazdów czy maszyn chodzi. Firma posiada bardzo dużo urządzeń, które mogą filtrować zarówno małe jak i większe układy, a także filtry w różnych rozmiarach dzięki czemu można je dokładnie dopasować do pojemności układów. Realizacja usługi, czyli proces filtracji trwa kilka godzin, wszystko zależy od tego jak bardzo jest zanieczyszczony oraz jaka jest jego objętość. Dużą zaletą dla klientów jest możliwość korzystania z usług przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Ma to duże znaczenie przede wszystkim dla film produkcyjnych czy transportowych, dla których każdy postój maszyn jest dużą stratą. Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane