Jak zrobić wiszący kwietnik

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z diypower.pl

Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o tworzenie wiszącego kwietnika. Jedną z nich jest stworzenie go ze starej rynny. To da Ci możliwość zasadzenia ulubionego rodzaju wysokiej jakości cebulek kwiatowych. Inną opcją jest użycie ozdobnego sznurka do powieszenia kwietnika. W ten sposób można cieszyć się nowym wiszącym kwietnikiem w każdej chwili, gdy chcesz usiąść na ganku. Ale, jaki jest najlepszy sposób na powieszenie wiszącego kwietnika?

Pierwszym krokiem jest wycięcie otworu w ziemi, pozostawiając miejsce dla roślin, aby rosły. Po tym, dodaj glebę wokół nich. Podlewaj je tak długo, aż woda będzie sączyć się z otworu drenażowego. Pamiętaj, że ziemia w wiszącym koszu szybko wysycha, więc upewnij się, że podlewasz swój wiszący kwietnik co kilka tygodni, aby rośliny były zdrowe i szczęśliwe. Możesz nawet dodać trochę nawozu do gleby co jakiś czas.

Możesz również posadzić wiszący kosz obok swojego kwietnika. Najlepiej użyć roślin, które dobrze rozwijają się w słonecznym miejscu. Gatunki takie jak lantana, sweet alyssum i werbena ogrodowa nadają się do wiszących kwietników. Jeśli mieszkasz w zacienionym miejscu, możesz użyć haka pasterskiego. Wybrane rośliny muszą mieć etykietę wskazującą, jak bardzo tolerują ciepło, zanim będą mogły zostać posadzone w wiszącym kwietniku. Warto również sprawdzić, czy nie ma szkodników. Mszyce zwykle atakują młody wzrost i mogą spowodować uszkodzenie twojego wiszącego kwietnika.

Rośliny powinny być w pojemniku jakiegoś rodzaju. Te wiszące kosze powinny być wystarczająco szerokie, aby rośliny mogły być łatwo podniesione z doniczki. Jeśli nie możesz znaleźć pojemnika, możesz użyć haka pasterza lub wsporników, aby zabezpieczyć je do ogrodzenia. Możesz również dodać haki pasterskie lub wsporniki do linii ogrodzenia. Możesz również powiesić wiszące kosze przed roślinami ekranującymi. Arborvitae i cyprys Leyland są idealnymi wyborami, podczas gdy paproć Boston będzie dobrze działać w gankach.

Jeden świetny sposób na zrobienie wiszącego kwietnika to użycie sadzarek opon. Jeśli masz zapasowe opony, możesz zrobić z nich kwietnik. Plantatory opon są ekonomiczne i mogą być podzielone na wiele wiszących koszy. Można również podzielić istniejące rośliny do wykorzystania jako sadzarki. Wykop je wczesną wiosną i przesadź je do nich. Możesz nawet podzielić pojedynczą roślinę hosty na kilka mniejszych koszy.

Pamiętaj, że rośliny, które kupujesz, muszą być podane odpowiednie żywienie. Będą dobrze się rozwijać, jeśli dostarczysz im nawozu. Aby zapewnić właściwe odżywianie, możesz kupić nawóz o spowolnionym działaniu dla swoich roślin. Stosuj go zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu. Możesz również stosować płynny nawóz co kilka dni, ale lepiej jest użyć preparatu o kontrolowanym uwalnianiu. Pamiętaj o regularnym stosowaniu nawozu, aby utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie swojego wiszącego kwietnika.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane