Jak zrobić betonową ścianę

Zanim zaczniesz budować ścianę, musisz zdecydować, jakie jest jej przeznaczenie. Być może masz na myśli jakieś specjalne przeznaczenie. W takim przypadku możesz zbudować ścianę oporową. W takim przypadku należy wykonać poniższe kroki. Po pierwsze, powinieneś zmierzyć przestrzeń, w której chcesz zbudować swoją ścianę. Możesz go namierzyć za pomocą pojemnika z kredą w sprayu lub możesz użyć sznurka do oznaczenia lokalizacji. Następnie należy zakupić potrzebne materiały. Bądź świadomy linii użytkowych i innych przeszkód.

Aby zrobić betonową ścianę, musisz kupić formę. Te formy są wykonane z drewna lub innego materiału. Upewnij się, że wybrana forma jest dwustronna i ma prostą krawędź. Po zakupie form, trzeba usztywnić je z two-by-fours i paznokci je do formularza. Upewnij się, że forma nie jest zbyt luźna lub może skończyć się ścianą, która nie wygląda tak, jak chcesz.

Będziesz potrzebował betoniarki, aby zrobić betonową mieszankę. Wynajem jednego z lokalnego sklepu sprzętu lub użyć własnego. Musisz upewnić się, że obszar, na którym planujesz zbudować ścianę jest poziom. Należy również upewnić się, że masz stopkę, która jest co najmniej tak szeroki, jak ściana, którą planujesz zbudować. Na koniec upewnij się, że masz wystarczającą ilość ziemi nad stopką, aby pokryć ścianę. Po tym, należy poczekać siedem dni na beton do utwardzenia.

Pierwszy, umieścić jednostkę narożną. Po zainstalowaniu jednostki narożnej, „masło” kołnierze. Następnie użyj poziomu lub palików, aby upewnić się, że ściana jest pionowa. Następnie kontynuuj umieszczanie pozostałych jednostek narożnych. Należy powtarzać ten proces, aż ściana osiągnie pożądaną wysokość. Być może trzeba będzie usunąć część zaprawy przed położeniem drugiej warstwy. I nie zapomnij użyć poziomu podczas umieszczania bloków cementowych.

Po przygotowaniu powierzchni, trzeba będzie wygładzić go z kielnią wykończeniową, aby usunąć wszelkie szorstkie miejsca. Jeśli beton jest już suchy, można spryskać go wodą. Ważne jest jednak, aby odczekać co najmniej 24 godziny, zanim zaczniesz usuwać taśmę. Po 24 godzinach można pomalować wszelkie elementy dekoracyjne lub ozdobne. Proces ten zajmie co najmniej jeden dzień, aby ściana całkowicie wyschła.

Inną zaletą wylanych ścian betonowych jest ich doskonała odporność na podziemne ciśnienie boczne. Ponieważ nie ma stawów, wylane ściany betonowe są preferowane przez architektów. A ponieważ są one znacznie bardziej trwałe, lane ściany betonowe nie przeciekają i nie pękają lata po ich zbudowaniu. Możesz wylać betonową ścianę bezpośrednio na każdym fundamencie, w przeciwieństwie do ścian z pustaków. Wylane ściany betonowe są również bardziej adaptowalne niż ściany blokowe, ponieważ można je wylać bezpośrednio na istniejący fundament.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane