Jak zrobić ganek z drewna

W tym artykule omówimy jak zrobić ganek z drewna. Jest to zaskakująco łatwe, aby przekształcić cementowy ganek w pokład wykonany z drewna. Oto kilka kroków, które należy wykonać:

Zapewnienie stanu ganku: Podczas gdy wiele domów zostało odnowionych przez lata, nadal możliwe jest przywrócenie ganku, który jest w złym stanie. Upewnij się, że sprawdzisz, czy nie ma pęknięć i zgnilizny. Ponadto upewnij się, że drewniana rama jest solidna i nie ma gnijących legarów. Jeśli jest popękana lub podzielona, może wymagać wymiany. Upewnij się, że naprawisz wszelkie uszkodzone części tak szybko, jak to możliwe.

Wybierz dobry projekt: Chociaż możesz mieć pomysły, jak zrobić ganek, powinieneś również rozważyć jego strukturę. Ganki to świetny sposób na rozszerzenie przestrzeni życiowej w Twoim domu. Należy jednak pamiętać, że mogą one blokować światło z domu, więc wybór najlepszej lokalizacji jest ważny. Na przykład, jeśli masz słoneczny kącik śniadaniowy, powinieneś umieścić ganek tak, aby nie blokował światła słonecznego.

Pomiar przestrzeni między deskami: Pamiętaj, aby pozostawić wystarczająco dużo miejsca, aby następna deska się zmieściła. W przeciwnym razie będziesz miał wystający kawałek drewna. To może nie wyglądać dobrze i nie wytrzyma z czasem. Jeśli Twoja ostatnia deska nie zmieści się w przestrzeni, spróbuj zmniejszyć nieco rozstaw i odpowiednio rozmieścić deski. Jednak należy pamiętać, aby zmierzyć każdą deskę całkowitej długości przed dokonaniem jakichkolwiek cięć.

Pokład jest rodzajem przestrzeni na zewnątrz bez ścian, podczas gdy ganek jest zwykle dołączony do domu. Ganki są zamknięte na trzech stronach, w przeciwieństwie do pokładu, który jest otwarty na wszystkich czterech stronach. Są one również zazwyczaj wysunięte z przodu domu. Ganki często znajdują się pod dachem domu. Na ich szczycie może być zainstalowany dach. W obu przypadkach, ganek jest bardziej wykończony i trwały niż pokład.

Podczas budowy ganku, musisz upewnić się, że fundament jest solidny. Może mieć ciągłą ścianę muru, drewniane pomosty, metalowe rury lub jakąś ich kombinację. Jeśli fundament jest niestabilny, konstrukcja dachu może odciągnąć. Pęknięcia lub awaria połączeń lub innych elementów konstrukcyjnych może zagrozić integralności strukturalnej ganku i zagrozić jego stabilności. Stopy fundamentowe muszą być wystarczająco mocne, aby wspierać ganek zgodnie z jego przeznaczeniem.

Ganki są zazwyczaj częścią zabytkowych budynków. Ganki są zazwyczaj widoczne i przyczyniają się do charakteru budynku. Jeśli to możliwe, dopasuj materiały i projekt ganku do istniejącego domu. Ganki wykonane z drewna mogą być bardziej trwałe, ale nadal należy dopasować oryginalny projekt, jeśli można. Na przykład, wybierz pionowe drewno do słupków. Następnie możesz zacząć budować swój ganek. A po tym, praca będzie kompletna.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane