Jak zrobić lalkę kota ze skarpety

Aby zrobić lalkę kota, najpierw trzeba stworzyć głowę i ciało. Wytnij głowę i ciało z pianki lub filcu. Dodaj oczy, uszy i usta, a następnie sklej głowę i ciało razem. Następnie wytnij ogon z wolnego kawałka materiału (skrawki z uszu, na przykład). Następnie przyszyj go do tylnej części ciała kota.

Po wykonaniu kształtu ciała, możesz dodać nos i oczy. Następnie umieść googlowate oczy i kawałki nosa na górze skarpety. Następnie użyj oczu googly i upewnij się, że są one wyśrodkowane. Gdy oczy są na miejscu, możesz je przykleić za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco lub kleju do tkanin. Inne opcje oczu obejmują przyciski, pompony, gooby eyes i yarn.

Połóż skarpetę płasko, z piętą i dnem skierowanym do góry. Złóż skarpetę na pół, tak aby zaokrąglona część języka wskazywała w kierunku ust. Następnie wytnij małe, okrągłe kółko z czerwonego filcu. Teraz przyklej je wewnątrz skarpety, nadając mu kształt kociej głowy. Po przyklejeniu ustnika i twarzy, możesz zacząć przyklejać oczy.

Jeśli szukasz pomysłów na to, jak zrobić lalkę ze skarpety, sprawdź DIY Classic Sock Puppet by Babyccino Kids. Tutoriale są proste i niesamowicie zabawne! Jeśli szukasz zabawnego i edukacyjnego projektu do wykonania z dziećmi, to jest to świetne rzemiosło dla Ciebie! Będziesz się dobrze bawić, tworząc własną lalkę skarpetkową!

Po tym, jak skarpetka jest przyklejona i ukształtowana, jesteś gotowy, aby dodać faux fur. Możesz dodać mały pompon lub filcowe trójkąty na oczy i guziki na usta i nos. Możesz nawet dołączyć malutki czerwony lub różowy filcowy język i przykleić go na miejscu. Jeśli chodzi o twarz, możesz zrobić dowolne inne dekoracje, które lubisz. Dodaj koci język dla dodatkowego polotu.

Możesz również zrobić usta używając filcu lub polaru. Jeśli nie masz filcu lub polaru do wykorzystania, możesz użyć kartonu lub filcu do wykonania ust. Wytnij kształt ust z kartonu lub filcu. Upewnij się, że ściśle przylega do wnętrza. Następnie przyklej usta i twarz do skarpety. Po przyklejeniu farszu możesz teraz umieścić nos i oczy.

Następnie dziecko może przyszyć pęk włosów za pomocą igły do szycia. Aby zrobić zebrę lub lamparta, wybierz skarpetkę w cętki lub paski. Jeśli chcesz, Twoje dziecko może nawet użyć pipe cleanerów do rzęs lub dodać trochę filcu do ciała lalki. Pamiętaj, że wysokiej jakości klej rzemieślniczy jest kluczowy, ponieważ szybko schnie.

Gdy już masz podstawowy kształt swojej lalki, następnym krokiem jest jej ozdobienie. Możesz użyć dekoracji znalezionych na tej liście lub zrobić własne dekoracje. Możesz użyć pipe cleaners lub ręcznie wyciętych z filcu, aby zrobić ramiona i ręce. Przytnij rurki do odpowiedniej długości i kształtu. Przyklej na gorąco drugi koniec rurki do skarpety. Teraz Twoja lalka jest gotowa na przyjęcie!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane