Jak uzyskać pełnoekranowy obraz na komputerze

Grając w grę na komputerze, możesz zastanawiać się, jak sprawić, by wyświetlacz był pełnoekranowy. Ten artykuł pokaże ci, jak naprawić ten problem. Zanim zaczniesz grać, upewnij się, że twój komputer jest poprawnie skonfigurowany. Aby rozpocząć, przejdź do Panelu sterowania komputera, a następnie kliknij zakładkę 3D. Powinieneś zobaczyć dwa monitory oznaczone numerami. Jeśli okaże się, że pierwszy monitor nie pokazuje opcji pełnoekranowej, możesz zmienić tę kolejność i zapisać zmiany.

Większość komputerów ma kilka ustawień umożliwiających dostosowanie wyświetlacza. Zależy to od systemu operacyjnego, ale większość systemów pozwoli Ci wybrać tryb wyświetlania. Jeśli masz problem z uruchomieniem gry w trybie pełnoekranowym, spróbuj użyć skrótów klawiaturowych. Skróty te działają we wszystkich czterech głównych systemach operacyjnych. Użyj tego, który najbardziej Ci odpowiada. Gdy poznasz właściwy skrót, będziesz mógł szybko i łatwo sprawić, że komputer będzie wyświetlany w trybie pełnoekranowym.

Dla użytkowników komputerów Mac należy kliknąć zielone kółko w lewym górnym rogu. Użytkownicy systemu Windows powinni kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu. Kliknij kwadratową ikonę w sekcji Zoom. Korzystając z klawiatury, możesz sprawić, że tekst będzie większy lub mniejszy. Możesz również zmienić rozmiar tekstu za pomocą plusa (+) i minusa (-). Po zakończeniu możesz wybrać powrót do wyświetlania w normalnym rozmiarze. Jest to świetne rozwiązanie dla osób o różnej rozdzielczości.

Aby wyjść z trybu pełnoekranowego, przesuń wskaźnik do lewego górnego rogu ekranu. Powinieneś wtedy znaleźć menu Exit Full Screen. Po dokonaniu wyboru kliknij przycisk Exit Full Screen, aby wrócić do oryginalnego okna. Jeśli wolisz, aby dok i pasek menu były widoczne, możesz skorzystać z trybu Split View. Alternatywnie możesz wybrać opcję pełnoekranową, naciskając klawisze Control-Option (Alt).

Istnieje wiele skrótów klawiszowych, które mogą pomóc Ci być bardziej wydajnym. Jeśli pracujesz nad dokumentem Word, możesz nacisnąć klawisz WINKEY ze strzałką w górę lub w dół, aby przesunąć okno z lewej strony na prawą. Innym sposobem na zmianę rozmiaru ekranu jest wciśnięcie ALT+TAB. Spowoduje to zmianę skrótów klawiaturowych odpowiednio dla strzałek w lewo i w prawo. Skróty te są przydatne na wiele sposobów, między innymi do przełączania się między programami.

Jednym z najbardziej przydatnych skrótów do zmiany rozmiaru okna jest Alt+Tab. Jest to kombinacja klawiatury używana do przełączania się między trybami pełnoekranowymi. Alternatywnie można użyć skrótu klawiszowego Alt+Tab. Następnie możesz zmienić rozmiar okna, wybierając opcje w menu Alt+Tab. Skrót ten otworzy nowy rozmiar okna. Jeśli masz więcej niż jeden monitor, możesz użyć Alt+Tab, aby oba były pełnoekranowe i używać ich do nawigacji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane