Jak zrobić kołowrotek dla chomika

Aby stworzyć kołowrotek dla chomika, będziesz potrzebował wirującego przedmiotu. Możesz kupić już wykonany lub zrobić własny przy użyciu kilku podstawowych narzędzi. Ważne jest, aby wybrać sztywny materiał, ponieważ cienki metal spowoduje, że koło będzie się rozkręcać. Również, chcesz uniknąć korzystania z wrzeciona wykonane z cienkiego metalu, ponieważ spowoduje to, że koło wibruje niezrównoważony. Wreszcie, trzeba będzie zabezpieczyć wrzeciono z gorącym klejem.

Rurki papieru toaletowego mogą być również dobrym wyborem, ponieważ chomiki uwielbiają żuć na nich. Inne opcje obejmują mealworms i nasiona słonecznika. Możesz również spróbować użyć kółek o różnych rozmiarach i umieścić je wewnątrz siebie. Możesz kupić kółka w sklepach zoologicznych, ale powinieneś być ostrożny z powodu hałasu, jaki wytwarzają. Upewnij się, że używasz nietoksycznego kleju do tego, ponieważ klej może nie być wystarczająco silny, aby bezpiecznie trzymać koło.

Innym sposobem na stworzenie kołowrotka dla chomika jest wycięcie puszki. Podczas gdy niektóre koła chomika cechy szczeble na wewnętrznej stronie, może to spowodować szkody dla stóp chomika. Z tego powodu należy unikać zakupu puszki, która ma szczeble. Plastikowe koło chomika jest bezpieczniejsze dla Twojego chomika, a takie, które ma solidne plastikowe lub metalowe powierzchnie jest bardziej sanitarne. Używanie rozpuszczalników również zaszkodzi Twojemu chomikowi.

Wielkość koła zależy od chomika, dla którego je robisz. Koło dla małego chomika musi mieć 6,5 cala (16,5 cm). Jeśli dostajesz większego chomika, takiego jak chomik syryjski, najlepiej zrobić koło, które jest nieco szersze niż chomik miś lub złoty miś.

Inną opcją wykonania koła dla chomika jest zrobienie dysku. Te dyski są bardziej wytrzymałe i pozwalają chomikowi przebiec dłuższy dystans, niż robi to koło. To koło chomika nie ma metalowych szczebli, co pomaga zapobiegać wygięciu kręgosłupa chomika przez koła. Alternatywnie można również użyć czystej piłki lub dysku dla chomików. Należy pamiętać, że te zabawki nie są tak trwałe jak koło chomika, więc mogą powodować stres i obrażenia.

Inną łatwą opcją DIY jest użycie kija do popsicle lub rury z rolki toaletowej dla domu chomika. Upewnij się, że zapewniasz mnóstwo wyjść dla swojego chomika, chociaż. Podczas tworzenia labiryntu, zawsze należy pamiętać, że nigdy nie należy pozostawiać chomika w labiryncie bez nadzoru. Jeśli nie czujesz się komfortowo z używaniem patyczków popsicle, możesz użyć przepisu na klej.

Koło chomika jest zabawą dla twojego chomika i może być idealnym lodołamaczem na imprezie firmowej lub okazji do zdjęć. Możesz również zrobić ludzkie koło chomika dla dzieci, aby mieć trochę zabawy. Istnieją niezliczone inne zastosowania dla ludzkiego koła chomika, a to może pomóc zwiększyć swoją moc mózgu w tym samym czasie. Dla dorosłych, ludzkie koło chomika może przywrócić niektóre wspomnienia z bycia chomikiem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane