Jak zrobić zabawkę dla chomika

Jeśli szukasz wspaniałych sposobów na zapewnienie rozrywki swojemu chomikowi, rozważ naukę samodzielnego wykonania zabawki dla chomika. Materiały, których będziesz potrzebował do wykonania zabawki dla chomika to zwykłe przedmioty domowego użytku, takie jak patyczki higieniczne i rolki po papierze toaletowym. Możesz również użyć drewna, przędzy i drutu, aby zrobić zabawkę. Making your own hamster toy is a great way to save money and become involved with your pet’s care.

Możesz również zrobić koło chomika z nakrętką i śrubą. Tylko upewnij się, że nakrętki i śruby są ciasne, lub twój chomik skończy się żuć na nich! Inną wspaniałą zabawką dla chomika jest drabina dla chomika. Możesz użyć dowolnego rodzaju kija i śruby, aby zbudować swojemu chomikowi pnącza. Jeśli nie jesteś zbyt poręczny z narzędziami, możesz po prostu kupić zabawkę koła chomika i dołączyć ją do klatki twojego chomika.

Inna łatwa do zrobienia zabawka dla chomika to rurka papieru toaletowego. To może być bardzo niedroga zabawka i jest wykonana z trwałego materiału, który twój chomik pokocha. Możesz również kupić kilka plastikowych lub papierowych rurek, które są nietoksyczne i łatwe do wycięcia. Możesz znaleźć instrukcje online, aby zrobić zabawkę dla chomika, która jest idealna dla twojego chomika. Te zabawki są zabawne zarówno dla chomika, jak i właściciela!

Inne opcje zabawy obejmują wykonanie toru przeszkód przy użyciu różnych rodzajów przedmiotów. Możesz użyć przedmiotów takich jak pudełka kartonowe lub rolki papieru toaletowego, aby zrobić tor przeszkód. Zachowaj ostrożność podczas używania farby, ponieważ Twój chomik może zacząć skubać te przedmioty. Po wykonaniu toru przeszkód dla chomika, ustaw koło do ćwiczeń w dużym obszarze, takim jak wanna lub duży karton.

Jednym z najłatwiejszych sposobów na stworzenie zabawki pierścieniowej dla chomika jest pocięcie rurki na różne kształty. Umieść kilka rur w różnych kierunkach w obrębie pierścienia, aby stworzyć kształt labiryntu. Możesz zrobić różne rozmiary tekturowych rurek i umieścić w nich jedzenie lub smakołyki. Kiedy już zrobisz labirynt dla swojego chomika, możesz dodać do niego smakołyki. To zachęci chomika do szybszego poruszania się po labiryncie.

Kształty z papier-mache mogą być wykorzystane do klatki chomika. Jeśli używasz balonów, upewnij się, że papier jest wystarczająco gruby, aby utrzymać ściółkę wewnątrz. Możesz również skleić dwa pudełka tak, aby otwory były skierowane w przeciwną stronę. W ten sposób możesz stworzyć dwupiętrowy domek dla chomika. O wiele łatwiej jest usunąć balon niż słoik lub miskę.

Dodanie teksturowanego pierścienia do kuli sprawi, że zabawka będzie bardziej atrakcyjna dla Twojego chomika. Chomiki uwielbiają gryźć plastikowe przedmioty, a drewniane kulki są szczególnie przydatne. Chomiki lubią bawić się zwiniętymi kulkami z jedzeniem. Te zabawki pomogą im żuć podczas zabawy, a Ty możesz je nawet ozdobić. Nie ma nic lepszego niż kolorowa zabawka dla Twojego pupila!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane