Narożniki sercem salonu

Kto z nas po ciężkim dniu pracy nie myśli o położeniu się na wygodnym narożniku w zaciszu własnego domu? Chyba to pytanie retoryczne, bo wydaje mi się, że każdy o tym marzy. Ale jak wybrać idealny narożnik? Przy wyborze należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Pierwsza i najważniejsza to czy jest wygodny, w końcu będzie przeznaczony do relaksu i odpoczynku.
Narożniki

Druga, równie ważna to jakość materiałów oraz wykonania, ponieważ lepsza tkanina posłuży nam dłużej niż materiał gorszej półki. Kolejna kwestia to jego wygląd, musi nam się podobać wizualnie, gdyż będzie stał w centralnej częściej naszego domu lub mieszkania. Ostatnia kwestia, na którą zwracamy uwagę w zależności od naszego budżetu to cena. Narożniki do 1500 zł będą spełniały swoją role tak samo jak narożniki o wyższej cenie, jednak ich wygląd lub materiał może nam nie przypaść do gustu, a także szybciej się niszczyć. Warto pamiętać, że dobre materiały są łatwiejsze w utrzymaniu czystości. 

Rodzaje narożników 

Jest wiele rodzajów narożników. W ofercie naszego sklepu każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osoby mieszkającej w mieszkaniu, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy mały narożnik bez boków będzie idealny, natomiast duża rogówka do salonu będzie odpowiednia w dużym domu. Wracając do głównego ich podziału to wyróżniamy narożniki w kształcie litery C oraz rozkładane. 

Narożniki w kształcie litery C (U) 

Narożniki w kształcie litery C – te potocznie nazywane, że mają kształt podkowy, są przeznaczone dla osób posiadające duże salony, gdyż przez ich wielkość często zajmują znaczy część pomieszczenia. Ich zaletą jest duża ilość miejsca, bez problemu pomieszczą paczkę przyjaciół lub będą idealną opcją dla rodziny wielodzietnej.

narożnik Comforto U

Przykładem tego typu narożnika z naszego sklepu jest narożnik Comforto U. Cechuje go niebywale miękka tkanina sztruksowa. Dodatkowo w komplecie dołączone są poduszki rożnej wielkości, wykonane z tego samego materiału co narożnik, dzięki czemu razem tworzą wyjątkową całość a my nie musimy się martwić o zakup pasujących poduch. Comforto U jest jedną z najczęściej wybieranych większych kanap narożnych. 

Narożniki rozkładane

Narożnik Adorator 2

Narożniki rozkładane cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów. Ich główną zaletą jest fakt, że w jednym meblu są dwie opcje wykorzystania go. Za dnia jest wygodną kanapą do wypoczynku przy ulubionym serialu, a w nocy służy do spania. Może mieć wiele dodatkowych opcji. Narożniki rozkładane z pojemnikiem na pościel są wspaniałym rozwiązaniem, gdy w domu brakuje miejsca do przechowywania, lub gdy narożnik ten jest przeznaczony do nocowania dla gości i dodatkowa kołdra znajduje się dla ułatwienia w środku kanapy. Przykładowym narożnikiem znajdującym się w naszym sklepie jest Adorator 2. Jego największą cechą są dwa pojemniki na pościel, barek oraz rozkładany boczek. Te rzadziej spotykane opcje powodują, że mebel ten jest postrzegany jako luksusowy i nie znajdziemy go w przeciętnym domie. Zachwyca nadzwyczajnym designem, idealnie sprawdzi się w nowoczesnych, surowych wnętrzach. Narożnik Adorator 2 jest wyposażony w automat MOS, który umożliwia łatwiejsze rozłożenie narożnika.  

Kolor oraz materiał narożnika

Gdy już zdecydujemy na jaki typ narożnika padnie do naszego salonu, musimy zastanowić się nad kolorem oraz użytym materiałem. Z reguły chcemy, aby pasował on do wystroju oraz stylu reszty pomieszczeń. Kolor wybieramy albo zbliżony do innych mebli, albo wręcz przeciwnie- kanapa często jest meblem o wyrazistym kolorze, która wyróżnia się na tle ściany. Jednak na różowy narożnik zdecydują się tylko odważne osoby, które lubią niebanalne wnętrza. Jeśli chodzi o materiał to jest bardzo dużo tkanin do wyboru, m.in. welur, skóra, żakard i szenila. Wybierając materiał musimy go także dopasować do naszego stylu życia, gdyż mimo, iż skóra jest materiałem, który łatwo utrzymać w czystości to nie będzie polecana właścicielom zwierząt. Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane