Jak zrobić wylewkę do garażu

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z diy-home.pl

Jeśli planujesz wylewkę garażową, możesz dowiedzieć się, jak to zrobić z pomocą tych wskazówek. Po pierwsze, będziesz potrzebował poziomu. Używanie poziomu sznurka będzie działać dobrze dla małych wlewów, ale poziom budowniczego lub tranzyt laserowy będzie najlepszą opcją dla dużych. Po uzyskaniu poziomu, można przystąpić do wylewania betonu. Aby zapewnić poziom wlać, to najlepiej zacząć z tyłu budynku i wlać beton w kierunku otworów. Gdy beton się ustali, można usunąć deski poziomujące i zastąpić je świeżym betonem.

Przygotuj równą powierzchnię. Przed rozpoczęciem betonowego wylewu, należy przygotować obszar, kładąc kilka warstw papieru, aby złapać nadmiar materiału. Nosić gumowe buty i okulary ochronne, i przygotować swoje narzędzia. Upewnij się, że używasz grabi, aby rozprowadzić płynny materiał równomiernie i wypełnić narożniki. Należy również nosić okulary ochronne, ponieważ beton jest bardzo niebezpieczny. Jeśli nie masz równej powierzchni, można użyć płyty formularza do wyrównania slab.

Po przygotowaniu betonu, należy wlać go do dalekiego tylnego rogu garażu, a następnie umieścić go w poziomych rzędach. Może trzeba podbić beton, aby uczynić go bardziej stabilnym. Idealnie, Twoja mieszanka betonowa jest znacznie poniżej minimalnych wymagań wymaganych przez lokalny kodeks budowlany, ale nadal jest istotne, aby sprawdzić specyfikacje przed wlaniem go do garażu. Inteligentne wykonawcy traktują utwardzanie jako równie ważny krok.

Gdy beton stwardnieje, można rozpocząć dodawanie stali zbrojeniowej do płyty. Chociaż można umieścić stal zbrojeniową w płycie dla bardziej sztywnej struktury, należy upewnić się, że jest prawidłowo wyśrodkowany w pionie. Dobrym sposobem na wyśrodkowanie stali zbrojeniowej jest zawieszenie jej na krzesłach lub cegłach. W przeciwnym razie, będzie po prostu siedzieć tam i ostatecznie zatopić się w betonie. Niektórzy wykonawcy instalują nawet dwie warstwy siatki. Niższy z nich podpiera drugą warstwę.

Następnie, będziesz chciał przygotować podłogę garażu. Dodanie betonu do podłogi garażu może być duży projekt. Nawet jeśli jesteś handyman, prawdopodobnie będziesz potrzebował specjalnych narzędzi. Paca byka, na przykład, jest przydatna do wyrównywania powierzchni i usuwania małych pustek. Jest to szerokie narzędzie magnezowe z długimi uchwytami i płaską powierzchnią. Pływak byka jest dobrym narzędziem do wykorzystania w tym zadaniu, ponieważ ma prawie poziomą powierzchnię.

Standardowa płyta do garażu powinna mieć grubość od czterech do sześciu cali. Grubsza płyta pomieści ciężkie maszyny, takie jak ciągnik. Jeśli nie jesteś pewien co do przyszłego wykorzystania garażu, możesz chcieć wylać grubszą płytę z betonu. Alternatywnie, można użyć grubszej płyty betonowej do stóp, napędów i płyt. Grubość betonu będzie decydować o jego wytrzymałości.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane