Jak zrobić żywą choinkę na pniu

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z diy-polska.pl

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić żywą choinkę na pniu, to trafiłeś we właściwe miejsce. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoja żywa choinka będzie zdrowa. Upewnij się, że dodajesz jedną kwartę wody na każdy cal średnicy pnia. Jeśli tego nie zrobisz, drzewo może wyschnąć i stanowić ogromne zagrożenie pożarowe. Kilka domowych środków zaradczych dla suchych jodeł może działać too.

Pierwszy, upewnij się, że twoja żywa choinka jest prawidłowo podlewana. Drzewo może wchłonąć galon wody w ciągu pierwszych 24 godzin. Aby pomóc utrzymać swoje drzewo podlewane, umieścić go w stabilnym stojaku drzewa, które ma zbiornik wody. Następnie w miarę potrzeby napełniaj stojak wodą, aby utrzymać wilgotność drzewa. Po umieszczeniu drzewa na pniu, będzie ono potrzebowało podlewania co kilka godzin przez kilka tygodni.

Przed umieszczeniem drzewa w stojaku, upewnij się, że umieścisz mały dywanik lub gazetę pod stojakiem, aby złapać każdą rozlaną wodę. Możesz również umieścić stary dywanik lub gazetę pod stojakiem, aby utrzymać go w suchości. Następnie ubierz ją w świąteczną spódnicę choinkową lub kołnierz, aby dopełnić wygląd. Gdy drzewo jest już udekorowane, czas ustawić je w salonie lub sypialni.

Przy umieszczaniu żywej choinki pamiętaj, że jest ona bardzo wrażliwa i nie wytrzymuje ekstremalnych zmian warunków klimatycznych. Gdy wniesiesz ją do wnętrza ciepłego otoczenia domu, zacznie reagować tak, jakby była wiosna. Drzewko umrze, jeśli będzie długo zamarzać, gdy po świętach zostanie wystawione na zewnątrz. Na szczęście można uratować drzewko, stosując się do poniższych wskazówek.

Wybierając żywą choinkę, należy sprawdzić jej kształt i wygląd. Unikaj drzew z brązowymi igłami i gałęziami. Szukaj drzewek o silnym, aromatycznym zapachu. Przed zakupem żywej choinki należy potrząsnąć i przejechać palcami po jej gałęziach, aby ustalić, czy jest w najlepszym stanie. Jeśli igły przylegają do pnia, należy unikać zakupu. W przeciwnym razie należy szukać innego drzewa.

Przy umieszczaniu żywej choinki na pniu, upewnij się, że pień jest wystarczająco wysoki, aby zmieścił się w stojaku. Jeśli Twoje drzewko jest zbyt wysokie, wytnij centymetr od jego dna. Świeże drewno trzyma więcej wody niż stare, więc przycięcie go sprawi, że będzie świeższe. Aby upewnić się, że Twoje drzewo pasuje do stojaka, użyj nożyc do gałęzi, aby odciąć wszystkie dolne gałęzie, które nie są jasne od stojaka.

Jeśli oświetlasz drzewo, upewnij się, że używasz świateł, które nie produkują zbyt dużo ciepła. Możesz również użyć świateł LED, które nie powodują wysychania drzewa i będą trwać dłużej. Nie zapominaj również o tym, aby trzymać drzewko z dala od źródeł ciepła, takich jak kominki czy grzejniki. Jeśli nie używasz żadnych światełek, być może tracisz pieniądze.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane