Jak zrobić łąkę z trawy

Jeśli masz dużą powierzchnię trawy, możesz się zastanawiać, jak zrobić łąkę. Prawda jest taka, że zadanie to wymaga zarówno sztuki, jak i nauki. Na szczęście istnieje kilka prostych wskazówek, których możesz użyć, aby stworzyć piękną, wolną od chwastów łąkę. Na początek powinieneś odchwaszczać obszar, który planujesz obsadzić. Jest to szczególnie ważne na małych obszarach, gdzie chwasty są często bardziej uporczywe.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać wysokiej jakości mieszankę nasion. Powinieneś unikać stosowania tanich mieszanek nasion, ponieważ zazwyczaj zawierają one rośliny jednoroczne, gatunki nierodzime i resztki nasion. Wybierz odmianę, która będzie dobrze rosła w warunkach, jakie będzie miała twoja łąka. Ponadto wybierz rośliny, które będą się wzajemnie uzupełniać i miejsce, w którym planujesz posadzić. Powinieneś zastanowić się, na jak długo planujesz posadzić łąkę.

Jeśli nigdy wcześniej nie pozwalałeś swojemu trawnikowi rosnąć, powinieneś spróbować tego w kwietniu. Zdziwisz się, gdy zobaczysz, że łąka się sprężynuje. Najprawdopodobniej, zobaczysz kilka kwiatów łąkowych rosnących na twoim trawniku. Te kwiaty dostarczą nektaru dla owadów w Twojej okolicy. Jeśli więc zastanawiasz się, jak zrobić łąkę z trawy, skorzystaj z tych prostych wskazówek.

Przed posadzeniem łąki musisz najpierw pozbyć się istniejącej darni. Zamiast rozpylania herbicydów na trawniku, powinieneś użyć rototillera, aby rozbić trawę i chwasty. Następnie należy użyć siewnika, aby wyrównać trawnik i wcisnąć nasiona w ziemię. Proces ten może wymagać powtórzenia dwa lub trzy razy, lub można to zrobić więcej niż raz.

Powinieneś zrobić łąkę z trawy, sadząc nasiona dzikich kwiatów. Nasiona dzikich kwiatów mogą wykiełkować w ciągu ośmiu dni. Jednak potrzebują dłuższego czasu, aby się ustalić. Dojrzewanie siewek trwa od czterech do sześciu tygodni. Po założeniu, nie powinno być potrzeby podlewania łąki, chyba że panuje ostra susza. Kiedy więc nadejdzie czas ponownego zasiewu, pamiętaj, że dzikie kwiaty będą bardziej odporne na chwasty niż trawniki.

Dobrze zarządzana łąka może pomóc w zmniejszeniu śladu węglowego. Korzenie dojrzałych łąk wchodzą głęboko w glebę i absorbują węgiel z powietrza. Obumarłe rośliny łąkowe przekazują ten węgiel mikroorganizmom glebowym, gdzie wnika on w głąb ziemi. Metoda ta jest zarówno łatwa, jak i przyjazna dla środowiska. Metoda ta zapobiega również powstawaniu roślin drzewiastych i chwastów wypierających dzikie kwiaty.

Trawy, które wybierzesz do sadzenia, zapewnią dzikim kwiatom ich własną ochronę, a także osłonę dla kwiatów. Pomoże to również chronić glebę przed erozją i zapewni miejsce odpoczynku dla dzikich zwierząt. Trawniki dla dzikich kwiatów mogą zawierać trawy, turzyce i inne rośliny rodzime. Jeśli masz duży trawnik, możesz go zmniejszyć, zakładając łąkę z rodzimych dzikich kwiatów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane