Kupno mieszkania od dewelopera koszty

Kupno mieszkania od dewelopera koszty

Odbiór mieszkania można oczywiście przeprowadzić samodzielnie. Wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania, bez obszernej wiedzy budowlanej i odpowiednich narzędzi łatwo o pominięcie wielu niedociągnięć. Trudno uchronić się przed fuszerką deweloperską, trzeba być przygotowanym na rozmaite wady. Niezależnie od tego, czy odbiór dotyczy mieszkania z rynku pierwotnego, czy wtórnego, zawsze mogą wystąpić rozmaite niezgodności z umową. Należy poświęcić parę godzin na dokładne zapoznanie się z wszystkimi pomieszczeniami, instalacjami. Przejrzenie całej dokumentacji to podstawa.

Dlaczego warto zdecydować się na odbiór techniczny mieszkania z inżynierem?

Odbiór mieszkania z fachowcem to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Wykryje on nawet ukryte wady. Wpisanie ich do protokołu odbiorczego zobliguje dewelopera do usunięcia usterek, dzięki czemu kupujący nie będzie musiał ponosić kosztów naprawy. Inżynier sprawdzi wszystko w sposób rzetelny i profesjonalny. Zna on wszystkie normy budowlane, specjalistyczny sprzęt pozwoli na zweryfikowanie rzeczywistego stanu mieszkania z zapisami w umowie podpisanej z deweloperem. Inżynier udziela również pomocy przy negocjacjach w trakcie odbioru, jeśli wystąpią jakieś problemy natury prawnej.

Z jakimi kosztami wiąże się odbiór mieszkania od dewelopera z fachowcem?

Odbiory mieszkań Wrocław Pewny Lokal

Za pomoc przy odbiorze mieszkania trzeba oczywiście zapłacić, ale nie wiąże się to z wysokimi kosztami w porównaniu z kwotą, którą trzeba byłoby ponieść na skutek swojego niedopatrzenia podczas samodzielnego przeglądu technicznego. Fachowcowi płaci się za jego czas, wiedzę, doświadczenie i użycie specjalistycznego sprzętu. Kupno mieszkania to wydatek rzędu kilkuset tysięcy zł, z kolei za usługę odbioru technicznego nieruchomości płaci się średnio od 350 zł w przypadku metrażu do 100 m2 cena obejmuje dokładne sprawdzenie wszystkich pomieszczeń, udzielenie pomocy w sporządzaniu protokołu. Klient otrzyma raport odbioru nieruchomości, może także liczyć na konsultację z infolinią prawną, jeśli pojawi się taka potrzeba.

Odbiór techniczny mieszkania Wrocław cena jest uzależniona przede wszystkim od metrażu nieruchomości i lokalizacji. Wystarczy zarezerwować termin odbioru, następnie zostaną ustalone szczegóły. Inżynier zjawi się w ustalonym terminie na miejscu, aby dokonać przeglądu technicznego nieruchomości. Wszystkie wykryte usterki i niezgodności z umową zostaną wpisane do protokołu. Po zakończeniu odbioru następuje płatność za wykonaną usługę. Warto wyłapywać błędy deweloperów, bo pozwala to zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane