Jak zrobić blok miodu w Minecraft

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić blok miodu w Minecraft, to trafiłeś w dobre miejsce. Istnieje kilka sposobów na wykorzystanie tego lepkiego bloku. Możesz ukryć go w miejscach lub użyć go do wspinania się z nich. Możesz nawet stworzyć własne mapy parkour przy ich użyciu. Łatwo jest zrobić te bloki i dziesiątki użytkowników już podzieliły się własnymi kreatywnymi zastosowaniami dla nich. Jeden użytkownik stworzył nawet świat parkour w całości z nich. Ten typ bloków sprawia, że skakanie z nich jest łatwe i przyjemne. A jeśli jesteś fanem trybu przetrwania, ucieszy cię wiadomość, że możesz ich użyć jako przenośnika taśmowego.

Kiedy są używane jako blok budowlany, bloki miodu zapewniają mnóstwo unikalnych opcji do tworzenia swoich kontraktów z redstone. Bloki te zmniejszają obrażenia o 80 procent i spowalniają prędkość jednostek znajdujących się na nich. Użycie ich w pobliżu pszczelich uli i gniazd pomoże Ci obronić się przed mobami. Podobnie spowalniają obrażenia od upadków i sprawią, że nie poniesiesz dużych obrażeń od upadku.

Miodowy blok próbuje przesunąć wszystkie swoje sąsiednie bloki w tym samym kierunku. Nie może jednak poruszać glazurowanych bloków terakoty lub szlamu. Kiedy miodowy blok siedzi na ziemi, próbuje poruszyć znajdujący się pod nim blok ziemi. Jednak ten ruch popchnie dodatkowe bloki ziemi w tym samym kierunku. W rezultacie, bloki miodu są doskonałe do tworzenia nowych trybów gry. Jednak jeśli jesteś nowy w Minecraft, ten artykuł będzie przydatny.

Ten mod Minecraft dodał pszczoły do gry, a datapack został wydany przez SethBling. Ten datapack zawierał również siodła i kwiaty na patykach. Bloki miodu są bardzo przydatne jako zabezpieczenie w wieżach. Bloki te mogą być również użyte do budowy przenośników taśmowych, gdzie mobki będą się do nich przyklejać podczas ruchu. Jeśli masz więcej niż jeden blok miodu, możesz stworzyć mapę z wieloma poziomami, które ich używają.

W Minecrafcie możesz ręcznie wykonać bloki miodu, budując farmę miodu. Kiedy budujesz ul, musisz umieścić pod nim dozowniki i lej. Skrzynia będzie mogła wtedy odbierać miód. Będzie ona również odbierać puste butelki. Lej może być również wyłożony kafelkami. W zależności od ula, bloki miodu mogą pełnić różne funkcje w układach redstone. Powinieneś jednak mieć w pobliżu butelki z miodem, jeśli chcesz ułatwić im dostęp.

Podobnie możesz zrobić dozownik miodu, używając pustej szklanej butelki i kilku nożyc. W ten sposób możesz umieścić ule w swojej okolicy i wykorzystać powstałe plastry miodu jako bloki dekoracyjne. W nadchodzącej aktualizacji 1.17, możesz również stworzyć świece i woskowane bloki miedziane z plastra miodu. Miód może być wykorzystywany do wszelkiego rodzaju celów, od jedzenia po crafting. Może on leczyć głód i efekty statusu trucizny, a także może być przekształcony w cukier.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane